Search

Instalace PrestaShopu

Obsah

Instalace PrestaShopu

PrestaShop si můžeme nainstalovat na localhost nebo na náš nějaký web. Postup na instalaci na localhost se vlastně nijak zásadně neliší od instalace na web. Ukážeme si oba způsoby instalace.

Instalace PrestaShopu na Web

Předtím, než začneme, řekneme si, co budeme vlastně potřebovat:

 1. Instalační balíček PrestaShopu, který si můžeme stáhnout na oficiálních stránkách http://www.prestashop.com/.
 2. Web, kde budeme provozovat PrestaShop.
 3. Databázi

Postup instalace:

 1. Stažený komprimovaný archiv rozbalíme do pracovního adresáře na našem disku.
 2. Rozbalený archiv nahrajeme pomocí FTP klienta do kořenového adresáře našeho webu.
 3. Před spuštění instalace je nutné si vytvořit databázi, tedy pokud už ji nemáme vytvořenou hostitelem webu. Tu vytvoříme v administraci SQL databáze našeho webu (např. PHPMyAdmin, Adminer) kliknutím na „Vytvořit novou databázi“, můžeme si ji pojmenovat „prestashop“ a porovnání nastavíme utf8_czech_ci. Poté uložíme.
 4. Teď přejdeme k samotné instalaci PrestaShopu. Ve webovém prohlížeči si napíšeme adresu nášweb/prestashop/ (prestashop je jméno adresáře, kam jsme si nakopírovali rozbalený archiv). Otevře se nám stránka „Index of /prestashop“ a my klikneme na složku „prestashop“.
 5. Spustil se nám instalační asistent. Vyplníme všechny vyžadované údaje. Poté klikneme na „Další“. V „Systémové konfiguraci“ nastavíme adresu databázového serveru, v našem případě to bude jméno, které jsme si vytvořili nebo jméno které nám bylo přiděleno. Název databáze, které jsme si vytvořili nebo nám bylo přiděleno. Přihlašovací jméno a heslo. Prefix tabule „ps_“. Klikneme na „Další“ a nyní probíhá instalace, která trvá +- pět minut (závisí na rychlosti serveru).
 6. Na konci instalace se můžete přesunout do administrace Vašeho nového eshopu nebo se na jej samotný podívat.

Instalace PrestaShopu na localhost

Předtím, než začneme, řekneme si, co budeme vlastně potřebovat:

 1. AMP balíček (Apache, MySQL, PHP, Perl), například XAMPP. XAMPP si můžeme stáhnout na http://www.apachefriends.org/.
 2. Instalační balíček PrestaShopu, který si můžeme stáhnout na oficiálních stránkách http://www.prestashop.com/.

Postup instalace:

 1. Stažený komprimovaný archiv rozbalíme do pracovního adresáře na našem disku.
 2. Poté archiv přesuneme do nově vytvořené složky (např. „prestashop“) v kořenovém adresáři Apache. (U XAMPP C:\xampp\htdocs\prestashop).
 3. Nyní si spustíme XAMPP a klikneme na „Start“ u Apache a MySQL.
 4. Dále si vytvoříme databázi. Otevřeme si webový prohlížeč, zadáme adresu localhost/phpmyadmin.  V horním menu klikneme na „Databáze“ a v sekci „Vytvořit databázi“ napíšeme jméno databáze (např. „prestashop“) a nastavíme porovnání na „utf8_czech_ci“.
 5. Teď přejdeme k samotné instalaci PrestaShopu. Ve webovém prohlížeči si napíšeme adresu localhost/prestashop/ (prestashop je jméno adresáře, kam jsme si nakopírovali rozbalený archiv). Otevře se nám stránka „Index of /prestashop“ a my klikneme na složku „prestashop“.
 6. Spustil se nám instalační asistent. Vyplníme všechny vyžadované údaje. Poté klikneme na „Další“. V „Systémové konfiguraci“ nastavíme adresu databázového serveru, v našem případě to bude localhost. Název databáze „prestashop“ (Jméno databáze, kterou jsme si vytvořili v localhost/phpmyadmin) přihlašovací jméno „root“ a heslo nevyplňujeme. Prefix tabule „ps_“. Klikneme na „Další“ a nyní probíhá instalace, která trvá +- pět minut.
 7. Na konci instalace se můžete přesunout do administrace Vašeho nového eshopu nebo se na jej samotný podívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Skip to content