Search

Stažení a instalace NetBeans

Obsah

NetBeans je vývojovým prostředím pro mnoho jazyků. V mém případě ho používám především pro vývoj v PHP, HTML, CSS, JS, ale také v něm lze psát dotazy do SQL databáze.

Toto vývojové prostředí (IDE) nabízí mnoho funkcí jako je například kontrola syntaxe, refactoring, doplňování příkazů a celkově napomáhá k rychlejší a jednodušší práci. Jednotlivé funkce budou popsány v budoucích článcích podrobně.

K tomu, abyste mohli používat NetBeans je potřeba mít nainstalován JDK – Java Development Kit, jelikož NetBeans jsou naprogramovány v Javě.

Co všechno je tedy potřeba pro spuštění a používání NetBeans?

JDK můžete najít na stránkách společnosti Oracle http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html. Stačí pouze přijmout licenční podmínky a vybrat si správnou verzi vaší platformy, kterou používáte.

Instalační balíček se nachází na stránkách NetBeans.org (http://netbeans.org/downloads/). Na výběr je více verzí. V mém případě pro vývoj webových stránek stačí verze HTML5 & PHP. Verze All vám sice pomáhá programovat i v dalších programovacích jazycích, ale to se projeví na výkonu při spouštění, protože IDE musí načítat všechny moduly.

Nejprve nainstalujte JDK a poté NetBeans.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Skip to content